Na polskim rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert dla doświadczonych programistów. Decydując się na udział w zaawansowanym kursie JavaScript, możesz znacząco zwiększyć szanse na znalezienie idealnej oferty pracy. Jednak dobrze płatne stanowisko to niejedyna korzyść płynąca z ukończenia kursu. W poniższym artykule przedstawiamy wszelkie informacje związane z JavaScript i atuty ukończenia szkolenia.

Czym jest kurs programowania JavaScript?

JavaScript (JS) to język front-endowy, dzięki któremu możliwa jest nauka programowania tego, co każdy użytkownik sieci widzi w oknie przeglądarki. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najważniejszych języków programowania na świecie – korzystają z niego nawet takie firmy jak Facebook i PayPal. Dzięki JavaScript strony mogą wyświetlać statyczne informacje i treści zmienne, a w zależności od sytuacji język programowania pozwala również na wyświetlanie grafik i video.

Technologia JavaScript nie jest stała, wręcz przeciwnie – stale się zmienia i rozwija, co przyczynia się do osiągania coraz większych efektów. Jest to bez wątpienia jeden z argumentów do zapoznania się z technologią, zrozumienia jej i bycia na bieżąco.

Co oferuje kurs JavaScript?

Oczywiście ogromną korzyścią kursu JavaScript jest zdobycie ogromnej ilości wiedzy i umiejętności. Kursanci po zakończeniu kursu będą wiedzieć, jak odwzorować projekt graficzny strony www w oknie przeglądarki, dopasowując jego responsywność pod komputer, telefon i inne urządzenia. Problemem nie będzie również programowanie animacji i wykorzystywanie ich na stronach internetowych. To jednak tylko niektóre umiejętności zdobywane na kursie JavaScript, a jego zakres jest naprawdę szeroki. Na szkoleniu kursanci uczą się również takich elementów jak:

 • podstawy JavaScript, HTML i CSS,
 • tworzenie strony internetowej,
 • zapoznanie się z językiem Sass,
 • znajomość React.

Niektóre z firm przeprowadzających kurs JavaScript oferują dodatkowo moduł AI. Dzięki niemu możliwe będzie zgłębienie tajemnic sztucznej inteligencji i zdobycie najważniejszych umiejętności, które pozwolą swobodnie korzystać ze sztucznej inteligencji w codziennej pracy programisty.

Dlaczego warto ukończyć kurs JavaScript dla programistów?

Programowanie JavaScript ma niezwykle szerokie zastosowanie w tworzeniu stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet gier i internetu rzeczy np. SmartTV. Powszechność i uniwersalność języka programowania sprawiają, że zapotrzebowanie na specjalistów JavaScript wciąż rośnie. Przystąpienie i ukończenie kursu JavaScript to przede wszystkim:

 • gwarancja jakości i satysfakcji – szkoły oferujące kurs monitorują postępy wszystkich uczestników, dzięki czemu wykładowcy pomogą każdemu poprawić umiejętności, które sprawiają trudności,
 • nauka pracy w metodologii Scrum – niektóre z szkół IT, w tym Coders Lab oferują możliwość poznania praktycznych aspektów metodologii Scrum,
 • skompletowanie portfolio developera – na każdym etapie kursu JavaScript portfolio rośnie, a zdobycie praktycznych umiejętności przekłada się na, potwierdzone intensywną pracą, gotowe projekty,
 • możliwość znalezienia pracy do 6 miesięcy po kursie – szkolenie JavaScript uczy praktycznych umiejętności, które pomogą osiągnąć sukces i rozpocząć szybko karierę w IT.

Największe korzyści z kursów programowania JavaScript

Jedną z największych korzyści kursu JavaScript jest dostęp do profesjonalnych wykładów i materiałów na platformie internetowej. Zajęcia są prowadzone przez wykładowcę na żywo, dzięki czemu możesz na bieżąco zadawać pytania i być w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Dzięki udostępnionym materiałom można szybko wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę i nabyć zupełnie nowe umiejętności.

Szkoły IT, takie jak Coders Lab, odgrywają kluczową rolę w demokratyzacji edukacji technologicznej, umożliwiając dostęp do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych i profesjonalnych wykładowców bez względu na miejsce zamieszkania kursanta. Dzięki temu kursanci mają możliwość zaoszczędzenia cennego czasu, pieniędzy, a także uniknięcia stresu związanego z koniecznością przemieszczania się na zajęcia stacjonarne. Niezależnie od formy nauki, zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie, wykładowcy zapewniają dostęp do jednolitych materiałów dydaktycznych i profesjonalnych ćwiczeń, oferując elastyczność i dostosowanie tempa nauki do indywidualnych potrzeb.

Certyfikat po zakończeniu każdego kursu

Po przejściu całego kursu JavaScript każdy uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Warto jednak podkreślić, że to nie sam certyfikat stanowi wartość dla web developera, a samo szkolenie JavaScript.

FAQ:

 • Od czego zacząć naukę programowania w Javascript?

Przed przystąpieniem do kursu JavaScript warto wcześniej poznać HTML i CSS, ponieważ bez podstawowej znajomości znacznie trudniej będzie opanować język JS. Warto również pamiętać o tym, aby podczas nauki łączyć teorię z praktyką.

 • Dla kogo kurs JavaScript?

Kurs JavaScript będzie dobrym wyborem dla każdego, kto chce usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę, a także dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z programowaniem.

 • Czego można nauczyć się na kursie JavaScript?

Przystępując do szkolenia JavaScript, każdy kursant zdobędzie wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu odwzorowywania projektów graficznych stron www w oknie przeglądarki, dopasowywania projektów pod komputer i telefon (RWD), a także programowania animacji.