Bitcoiny cieszą się dużą popularnością. Rzeczywiście trzeba przyznać, że wciąż pozostają najpopularniejszą kryptowalutą na rynku. Tutaj pojawia się jednak pytanie, to może w nie inwestować. Odpowiemy też na pytanie – czy warto inwestować w kryptowaluty.

Inwestowanie w Bitcoiny – co warto wiedzieć?

Inwestycja w bitcoiny nie jest łatwa. Już na początku trzeba pamiętać, że większość osób traci, a nie zarabia, stąd też zawsze należy zachować ostrożność. Bitcoiny spełniają dwie funkcje, a mianowicie inwestycyjną, ale też spekulacyjną. Oczywiście mogą także służyć do przeprowadzania transakcji finansowych, przy czym dzieje się to bardzo rzadko. Trzeba też wiedzieć, że bitcoin ma naprawdę dużą zmienność cenową i tutaj trendy mogą wręcz zaskakiwać. Z tego powodu na bitcoinach można sporo zarobić, ale można też sporo stracić. Trzeba jeszcze wiedzieć, że w bitcoiny można inwestować zarówno w sposób pośredni, jak i bezpośredni. Np. można kupować ułamek bitcoina. Najczęściej nadal użytkownicy wykorzystują giełdę kryptowalut do zakupu bitcoinów. Aktualnie analitycy powszechnie uważają, że warto dywersyfikować portfel kryptowalut. Oznacza to, że należy rozłożyć swój kapitał na różne aktywa. W ten prosty sposób, gdy na jednej inwestycji się straci jest szansa, że na innych się zarobi. Nadal nie ma tutaj pewności, ale jednak ryzyko całkowitej straty kapitału jest zdecydowanie niższe. Należy wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut. Dobrym wyborem może być exmo.com/pl/buy-bitcoin.

Kto może inwestować w kryptowaluty?

Inwestować w kryptowaluty zasadniczo może każdy. Trzeba oczywiście mieć 18 lat, posiadać ważny dokument tożsamości. Po założeniu konta trzeba też założyć portfel kryptowalut. Portfel giełdowy bitcoin sprawdzi się dla początkujących inwestorów. Zapewnia on łatwy dostęp do środków z każdego urządzenia. Można też szybko wymienić waluty. Gdy już jesteście zarejestrowani na giełdzie i kupicie bitcoiny, to w następnym etapie musicie je powiązać ze swoim portfelem. Można też wybrać portfele mobilne i programowe, które działają w formie apki i zabezpieczone są dwunastoma lub dwudziestoma czterema słowami po angielski. Stanowią one zarazem hasło dostępu. Takie hasło doskonale chroni przed atakiem hakerów. Do wyboru są naprawdę różne portfele kryptowalut. Oczywiście możecie jeszcze dla zwiększenia ochrony sięgnąć po portfel sprzętowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dywersyfikować bitcoiny w kilku różnych portfelach.

Inwestowanie w bitcoiny – komu się opłaca?

Bitcoiny są rzeczywiście najpopularniejszą kryptowalutą. Jednak nawet 80% kupujących traci. Analizy wykazały, że większość indywidualnych nabywców kupuje bitcoina, gdy jego wartość rośnie, co dla niektórych może być pozbawione sensu. Oczywiście każdy inwestor może mieć swoją strategię, ale nadmierne ryzyko nie jest wskazane. W teorii można inwestować, nie mając o tym pojęcia, przy czym lepiej do inwestowania się przygotować i korzystać z analiz rynkowych. Rzecz jasna to nadal nie gwarantuje sukcesu, ale z drugiej strony ryzyko straty jest mniejsze. Do każdej inwestycji warto przygotować się pod kątem merytorycznym i pamiętać, że rynek kryptowalut jest naprawdę zmienny. Na stronie Exmo można skorzystać z wielu przydatnych rad dotyczących właśnie inwestowania, które są przeznaczone zarówno dla nowych inwestorów, jak i tych z pewnym doświadczeniem.