Parking blisko lotniska to bez wątpienia jedna z najwygodniejszych opcji na bezpieczne pozostawienie swojego auta na czas podróży. Cena tej usługi może być jednak nieco zróżnicowana, w zależności od wielu czynników. Czy można mieć wpływ na obniżenie kosztu parkowania samochodu?

Rezerwacja parkingu z dużym wyprzedzeniem

Najbardziej optymalny czas na zarezerwowanie swojego miejsca parkingowego to minimum kilka tygodni przed planowanym wylotem. Daje ono gwarancję uzyskania możliwie jak najlepszej oferty. Dzięki możliwości porównania dostępnych opcji online, mamy czas na prześledzenie aktualnych promocji i ofert rabatowych.

Skorzystanie z parkingów zewnętrznych, zamiast krytych

Parkingi przy lotnisku, zlokalizowane w podziemiu, są zdecydowanie droższe od tych na świeżym powietrzu. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami parkingów, powinien być podyktowany naszymi preferencjami. Jeśli ważne jest dla nas najwyższe bezpieczeństwo pojazdu oraz w miarę wygodny dostęp do terminalu lotniska, to parking wewnętrzny będzie lepszym wyborem.

Jeśli jednak nie przeszkadza nam pozostawienie pojazdu na zewnątrz i narażenie go na ewentualne zmiany pogodowe, można wówczas rozważyć opcję bardziej ekonomiczną, która pozwoli nam na zaoszczędzenie znacznej ilości gotówki.

Skorzystanie z podwiezienia pod terminal lotniczy

Współczesne parkingi oferują usługę podwiezienia pod sam terminal przez pracownika. Decydując się na wybór miejsca parkingowego, warto jest szukać właśnie takiej oferty, która dodatkowo zawiera tę usługę. Pracownik parking lotnisko Poznań, nie tylko sprawnie zawiezie nas na miejsce, ale także pomoże przetransportować nasz bagaż, który bywa ciężki i nieporęczny. Opcja ta będzie zdecydowanie tańsza, niż skorzystanie ze standardowej taksówki.

Dzielenie kosztów z innymi

W wakacyjną podróż wybieramy się często nie sami, a z rodziną lub znajomymi. Jeśli tylko ilość osób i bagaży na to pozwala, warto rozważyć transport na lotnisko jednym samochodem, zamiast dwoma lub więcej. Można wówczas podzielić koszt usług parkingowych na kilka osób, co zdecydowanie przełoży się na sporą oszczędność pieniędzy.

Korzystanie z promocji i rabatów

Sumienne śledzenie oferty parkingów przy lotnisku, na długo przed wylotem, pozwala przede wszystkim zorientować się w aktualnej ofercie, ale także szybko reagować na najnowsze promocje i obniżki. Warto jest zapisać się także na newslettery lotniska, jeśli tylko udostępnia ono taką możliwość. Dzięki temu rozwiązaniu, otrzymamy zawsze wiadomość mailową o obecnych lub zbliżających się promocjach. Jeśli z kolei często podróżujemy samolotem, warto zorientować się czy parking posiada usługę lojalnościową, która upoważnia stałych klientów do rabatów.

Wybór dłuższego okresu parkowania

Wbrew pozorom, najtańsze stawki dobowe za parkowanie, obowiązują wówczas gdy zdecydujemy się na usługę długoterminową. Planując dłuższą podróż, taka opcja będzie zdecydowanie bardziej opłacalna, niż wybór parkingu na 1 lub 2 doby.