Podróżowanie w dzisiejszych czasach wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jak to mawia mędrzec: „We wszystkim trzeba mieć szczęście!” Jest w tym trochę prawdy, ale o swoje bezpieczeństwo powinniśmy zadbać przede wszystkim sami, nie tylko planując podróże z wyprzedzeniem, ale i być elastycznymi wobec czynników od nas niezależnych. Jak bezpiecznie podróżować?

Bezpieczeństwo w Ryanair – co warto wiedzieć?

Zanim przyjdzie nam pomysł do głowy, gdzie spędzić wolny czas, możemy odwiedzić stronę https://www.tanie-loty.com.pl/linie-lotnicze/ryanair i znaleźć tanie i dobre opcje podróżowania! W liniach lotniczych ryanair jest co do zasady bardzo bezpiecznie, jest to bowiem jeden albo i największy przewoźnik lotniczy w Europie! W związku z tym musi dbać o bezpieczne podróże swoich pasażerów, gdyż na tym opiera się filar linii ryanair.

Jeżeli wybierzemy linie lotnicze ryanair z opcją bagażu rejestrowanego, przeczytajmy wcześniej, co spakować do bagażu rejestrowanego, a co wziąć ze sobą na pokład samolotu. Oczywistym jest, że osoby nietrzeźwe nie są wpuszczane na pokład samolotu, dlatego nie organizujmy imprez przed wylotem.

Na pokładzie samolotu ryanair postępujmy zgodnie z instrukcjami obsługi samolotu, zachowując swoją kolejność wejścia do i wyjścia z samolotu, a także w zakresie zapinania pasów czy wyłączenia urządzeń elektronicznych w trakcie lotu.

Jak przygotować się do podróży z Ryanair?

Dobrze jest dokonać odprawy przed planowanym wylotem, za pośrednictwem aplikacji w telefonie lub za pośrednictwem strony internetowej. To uchroni nas przed długim staniem w kolejkach, a może być także opłacalne finansowo, gdyż odprawa on-line nic nie kosztuje, natomiast wydruk karty pokładowej na lotnisku – już tak.

Spakujmy w odpowiedni sposób nasz bagaż podręczny, według zasady o maksymalnej objętości 100 ml buteleczki na płyny. Możliwe jest ich w sumie spakowanie do 1 litra, włożonych w przezroczystą, zamykana torebkę. Leki także powinny być umieszczone w bagażu podręcznym, nawet gdy wykupiliśmy bagaż rejestrowany.

Panie niech założą do przejścia przez bramki biustonosz sportowy. Dlaczego? Zdarzało się, że kobiety ubrane w biustonosze z fiszbinami miały fiszbiny metalowe, przez co nie mogły normalnie przejść przez bramkę, w niektórych sytuacjach skutkowało to kontrolą osobistą.

Niezawodność i punktualność – czy można na to liczyć?

Lotów ryanair jest bardzo wiele, na wszystkich lotniskach w Polsce, Europie i w Afryce Północnej. Brak odlotu o wyznaczonej godzinie (a nawet minucie!) może skutkować dla przewoźnika dużymi karami, dlatego można liczyć na punktualność linii lotniczych. Przypadki opóźnień najczęściej nie wynikają z winy przewoźnika, a są przyczyną panujących warunków atmosferycznych, dlatego warto uzbroić się w wyrozumiałość i wszelkie niedogodności potraktować jako „siłę wyższą”.