Jeśli planujesz budowę hali przemysłowej, hali sportowo – rekreacyjnej, obiektu chłodniczego czy też pawilonu o charakterze gastronomicznym, to płyty warstwowe zwane obornickimi są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Płyty warstwowe to najpopularniejszy materiał budulcowy w ostatnich latach łączący w sobie wszystkie najważniejsze cechy. Płyty są absolutnie rewolucyjne dzięki możliwości stosowania ich w układach zarówno pionowych jak i poziomych co sprawia, że są one całkowicie uniwersalne i nie ma konfiguracji, która przeszkadzałaby w ich użyciu. Płyty obornickie łączą w sobie solidną jakość wykonania i wytrzymałość z niską ceną.
Zastosowanie płyt warstwowych
Wraz z rozwojem budownictwa wzrosło zapotrzebowanie na dobrej jakości produkty, które można wykorzystać do wykończenia budynków o znacznej powierzchni jak na przykład hale sportowe, przemysłowe, produkcyjne, handlowe, garaże, hangary, warsztaty, magazyny, budynki socjalne oraz biurowe oraz budynki o przeznaczeniu gospodarczym. Płyta warstwowa jest powszechnym materiałem budowlanym, który cieszy się znakomita opinią wśród inwestorów a także budowlańców. Płyty warstwowe wbrew pozorom są naprawdę bardzo lekkie. Wykonane są z ze specjalnych tworzyw, aby mogły spełniać prawidłowo funkcję termoizolacyjną. Dzięki temu są także wykorzystywane w budowaniu chłodni i mroźni. Zapewniają one szczególną ochronę przed napływającym ciepłem z zewnątrz. Ponadto płyty obornickie są bardzo proste w montażu. Można je montować w poziomie, ale i w pionie. Dodatkowo warto wspomnieć, iż dostępne występują w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu budynek wcale nie musi być szary i ponury. Sama płyta warstwowa składa się z ocynkowanej blachy, która jest chroniona przed korozją. Wnętrze płyty to rdzeń izolacyjny wykonany z piany poliuretanowej PIR, styropianu lub twardej wełny mineralnej. Dzięki właściwemu doborowi grubości płyty można zapełnić wspaniałą izolację dla pomieszczenia.
https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/blachy/blachy-trapezowe/
Płyty warstwowe ścienne
Płyty warstwowe PIR ścienne znajdują szerokie zastosowanie zarówno w olbrzymich budowlach przemysłowych, typu centra handlowe, magazyny, przechowalnie owoców czy warzyw, pawilony gastronomiczne, jak i w mniejszych inwestycjach, np. garażach czy kioskach. Płyty ścienne można wykorzystywać na zewnątrz budynku, ale także spełniają funkcję ścianek działowych. Wykorzystywane są także jako ściany osłonowe, podwieszane sufity i jako elementy nośne w chłodniach czy obiektach gospodarczych.
Podstawową zaletą płyt warstwowych ściennych jest ich łatwość montażu. Płyty poliuretanowe ścienne mogą być montowane bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Ich montowanie odbywa się za pomocą prostych w użyciu śrub przelotowych lub łączników samo-wiercących, bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu, co znacznie wpływa na czas trwania inwestycji. Płyta obornicka może być montowana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Atutem płyt jest również możliwość szybkiego ich demontażu. Ich lekkość, a zarazem wytrzymałość pozwala na używanie płyt w dużych obiektach przemysłowych, z gwarancją zachowania bezpieczeństwa.
Płyty warstwowe ścienne spełniają także normy przeciwpożarowe, dzięki ich ogniotrwałości i dużej szczelności. Na rynku istnieje różnorodna kolorystyka oraz zróżnicowany kształt profilowania płyt, co zwiększa możliwości ich zastosowania.
https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/akcesoria-dachowe/profile-do-plyt-pir-agro/
Płyty warstwowe dachowe
Coraz częstsza formą zastosowania płyt warstwowych jest pokrywanie nimi powierzchni dachowych. Płyty warstwowe są wygodną, a zarazem niedrogą alternatywą w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Szybkość i bezproblemowość ich montażu powoduje wzrost popularności tych elementów budowlanych. Płyty warstwowe są używane do pokrywania dachów garaży, kiosków, pawilonów czy myjni samochodowych. Coraz częściej stosuje się je do budowy dużych obiektów handlowych, jak hipermarkety, centra handlowe, obiekty administracyjne, a nawet hale sportowe. Dodatkowo wykorzystuje się je w obiektach tymczasowych na placach budów. Jednakże płyta warstwowa PIR najczęściej znajduje zastosowanie jako pokrycie dachowe magazynów, hal przemysłowych i produkcyjnych oraz chłodni.
Płyty warstwowe dachowe różnią się od pozostałych płyt warstwowych kształtem, przypominającym trapez. Pozwala to na bardzo proste nakładanie się na siebie płyt, co zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko ich spadnięcia, w razie poluzowania się któregoś z łączeń. Różnorodność kształtów i kolorów produkowanych płyt warstwowych dachowych pozwala inwestorom na wybranie najodpowiedniejszych płyt do realizacji ich inwestycji. Ponadto możliwość przygotowania płyt warstwowych dachowych zgodnie z zaleceniami klientów powoduje ich szybkie i łatwe zamontowanie.
https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/plyty-warstwowe/