Nauka i praca zdalna w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności, szczególnie że niezaprzeczalną zaletą takiego trybu jest duża oszczędność czasu. Nie można jednak zapominać, że jeżeli ktoś chce cieszyć się komfortowymi warunkami, to musi mieć zapewniony dostęp do odpowiedniego sprzętu. W przeciwnym razie trzeba się będzie liczyć z ciągłymi przycięciami programów, wolnym ładowaniem materiałów i wieloma innymi trudnościami.

  1. Dlaczego iPad do nauki w domu to najlepszy wybór?
  2. Najważniejsze różnice pomiędzy popularnymi wersjami iPada
  3. Dla kogo iPad Air 5-generacji?
  4. Co oferuje iPad 9-generacji i czy sprawdzi się do nauki?
  5. Czy 10-generacja iPada przyniosła istotne zmiany?

Jednymi z najlepszych urządzeń, które można polecić osobom szukającym sprzętu do takiej nauki, są tablety od Apple, które stanowią idealne połączenie narzędzia edukacyjnego z przenośnym centrum rozrywki. Można oczywiście zdecydować się na zakup tańszych tabletów konkurencyjnych firm, jednak to właśnie iPady wyróżniają się dużą wydajnością, długim czasem pracy na baterii, szybkością działania i prostą obsługą. W związku z tym przygotowaliśmy krótkie zestawienie obejmujące najpopularniejsze obecnie tablety Apple. Wśród nich znajdziesz między innymi iPad 10-generacji oraz iPad Air 5. Każdy z prezentowanych modeli doskonale sprawdzi się nie tylko do nauki w domu, ale również do pracy zdalnej.

Dlaczego iPad do nauki w domu to najlepszy wybór?

Jest wiele argumentów przemawiających za wybraniem iPada jako sprzętu wykorzystywanego do nauki w domu. Przede wszystkim są one o wiele lżejsze i bardziej mobilne niż laptopy. Dodatkowo dzięki możliwości korzystania z ekranu dotykowego w każdej aplikacji można szybko wykonać istotne w danym momencie zadania. Warto również wspomnieć o wysokiej jakości ekranach Retina, które pozwalają uzyskać doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach.

W razie potrzeby napisania dłuższego tekstu można skorzystać z dedykowanej klawiatury. Łączy się ona z tabletem magnetycznie, co oznacza brak konieczności parowania urządzeń czy korzystania z dodatkowych wtyczek. Nauka na sprzęcie Apple to również możliwość korzystania bogatej bazy aplikacji edukacyjnych, dzięki którym można w ciekawy sposób poznać i zrozumieć nawet najtrudniejsze zagadnienia.

Najważniejsze różnice pomiędzy popularnymi wersjami iPada

Obecnie w oficjalnej dystrybucji można znaleźć aż pięć różnych wersji iPada, co może utrudnić zakupy klientom niezorientowanym w kwestii nowych technologii. Są to: iPad Pro, iPad Air, iPad 10-generacji, iPad 9-generacji oraz iPad mini. Każda z nich różni się również ilością wbudowanej pamięci oraz dostępnymi wariantami kolorystycznymi.

Najdoskonalszym pod względem technologicznym modelem z rodziny tabletów Apple jest oczywiście iPad Pro. Model ten można polecić przede wszystkim profesjonalistom, którzy potrzebują niezawodnego i bardzo wydajnego iPada do tworzenia projektów 3D lub modeli AR. Jeżeli natomiast chodzi o sprzęt wykorzystywany do nauki zdalnej, w zupełności wystarczą możliwości pozostałych modeli. Trzeba jednak mieć na uwadze niewielkie wymiary modelu iPad mini, co oznacza, że jego ekran może okazać się za mały do wielogodzinnej nauki. W związku z tym, jeżeli szukasz dla swojego dziecka idealnego tabletu, koniecznie zwróć uwagę na modele iPad 10-generacji, iPad 9-generacji oraz iPad Air 5-generacji.

Dla kogo iPad Air 5-generacji?

Najnowszy iPad Air jest bardzo lekki, a jednocześnie niezwykle potężny. Wynika to z tego, że producent zastosował czip M1 (to właśnie dlatego czasami można się spotkać z nazwą iPad Air M1). Tablet obsługuje klawiaturę Magic Keyboard i rysik Apple Pencil, które w ogromnym stopniu ułatwiają pisanie tekstów i tworzenie odręcznych notatek. Tablet dostępny jest w pięciu modnych kolorach, a nowoczesny wyświetlacz Liquid Retina o przekątnej 10,9 cala został wyposażony we wszystkie przydatne technologie (powłokę antyodblaskową, gamę kolorów P3 oraz True Tone).

Co oferuje iPad 9-generacji i czy sprawdzi się do nauki?

iPad 9-generacji to tablet Apple wprost stworzony do nauki…a także do wielu innych rzeczy. Czip A13 Bionic sprawdzi się również do kreatywnej zabawy, a po skończonej nauce tablet pozwoli odpocząć przy wciągających grach.

Bardzo wydajna bateria umożliwia nawet całodniową naukę bez konieczności podłączania urządzenia do ładowarki. Wyświetlacz 10,2” idealnie nadaje się do czytania dłuższych książek, oglądania filmów, a nawet do projektowania. Podobnie jak inne modele, świetnie współpracuje z klawiaturą i rysikiem Apple, a także zapewnia dostęp do bogatej biblioteki aplikacji.

Czy 10-generacja iPada przyniosła istotne zmiany?

W porównaniu z modelami z poprzedniej generacji iPad 10-generacji już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wyjątkowym, sięgającym krawędzi wyświetlaczem Liquid Retina. Ekran ma aż 10,9 cala, dzięki czemu można w jeszcze większym stopniu docenić niesamowitą płynność działania nawet przy wielogodzinnej nauce z wykorzystaniem licznych aplikacji.

Tablet od Apple można kupić w jednym z czterech przyciągających wzrok kolorów. W każdym z nich zastosowano czip A14 Bionic, co oznacza, że nawet jeżeli trzeba będzie zmontować materiały filmowe w rozdzielczości 4K, to urządzenie poradzi sobie z tym bez żadnych problemów.

Jak widać najlepsze modele tabletów od Apple do nauki w domu to wspomniane: iPad 10-generacji, iPad 9-generacji oraz iPad Air 5-generacji. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji powinieneś uwzględnić, jaki rozmiar ekranu będzie najlepszy dla dziecka, a także jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup. Na szczęście oferta na Apple iPady w Lantre jest bardzo zróżnicowana i każdy klient może znaleźć coś dla siebie.

Niezależnie od wyboru, na pewno będzie to świetny sprzęt, który posłuży przez wiele lat, szczególnie że każdy z nich pracuje pod kontrolą nowoczesnego systemu iPadOS. Warto pamiętać, że popularne akcesoria iPad (klawiatura i rysik) nie tylko ułatwią i uprzyjemnią naukę, ale też pomogą dziecku rozwijać kreatywność. Wszystkie te produkty dostępne są w ofercie wspomnianego autoryzowanego sprzedawcy Apple.