Franczyza to niezwykle popularne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet. Prowadzenie swojego biznesu pod szyldem znanej marki to naprawdę doskonała opcja dla wielu osób, ponieważ pozwala na uzyskanie zysków i jednocześnie zdobycie wielu klientów, dzięki uznaniu i renomie danej marki.
Dlaczego warto wybrać franczyzę?
Franczyza niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla przedsiębiorców początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych. W momencie uruchomienia zupełnie autorskiej firmy, konieczne jest wypracowanie swojej strategii, dotarcie do nowych klientów, stworzenie wyjątkowych zasad działalności, nabycie ogromnej wiedzy na temat branży. Z kolei w przypadku franczyzy od razu można zdobyć rozpoznawalność na rynku i uznanie ze strony klientów. Katalog franczyz jest zresztą niesamowicie szeroki, dlatego wiele osób znajduje tutaj coś dla siebie, a tym samym zakłada biznes, w którym czuje się dobrze. Na szczególną uwagę zasługują polskie sieci franczyzowe, które oferują dobre warunki i dynamicznie się rozwijają. Sprawdź koniecznie: franczyzawpolsce.pl/baza-sieci/
Zalety franczyzy dla początkujących przedsiębiorców
Polski rynek franczyzy jest bardzo szeroki i wiele osób się w nim odnajduje. Do najważniejszych zalet franczyzy można zakwalifikować:
- wejście w gotowy pomysł na biznes, wystarczy przejrzeć katalog franczyz i wybrać coś dla siebie;
- zmniejszenie ryzyka, ponieważ umowy franczyzy zabezpieczają częściowo przedsiębiorców, a także wspierają w trudnych momentach;
- zdobycie know-how oraz wiedzy ze szkoleń, a także dostęp do bazy klientów i kontrahentów oraz dostawców;
- zwykle nie ma dużych wymagań finansowych, dzięki czemu więcej osób może się na to zdecydować;
- szybkie dotarcie do klientów, ponieważ marka jest już zwykle znana i doceniona.
Jakie są koszty franczyzy – oferty
Koszt franczyzy zależy w dużym stopniu od tego, jaką konkretnie firmę wybierze dana osoba oraz jaki model współpracy. Zwykle w przypadku mniejszych franczyz najlepiej przygotować na początek od 20 do 40 tysięcy złotych, a większe sieci wymagają zaangażowania w kwocie od 80 do 150 tysięcy złotych. Franczyzobiorcy płacą także co miesiąc opłaty bieżące (konkretną sumę lub procent od zysku).