W dzisiejszych czasach źródeł energii do różnorodnych sprzętów mobilnych jest całe mnóstwo. Najpopularniejszymi są baterie zwane potocznie paluszkami, które każdy z nas posiada w domu. Dobierając odpowiedni ich rodzaj można sporo zaoszczędzić, warto, zatem zastanowić się czy wybrać baterie czy akumulatory.
.

Różnego rodzaju odtwarzacze, zabawki elektroniczne, piloty zdalnego sterowania, bezprzewodowe myszy i klawiatury, aparaty cyfrowe czy game pady – to tylko niektóre z urządzeń, które do swojego działania potrzebują jednego lub dwóch „paluszków”. Najtańsze baterie jednak słabo się sprawdzają dostarczając niewielkich ilości energii. Rozwiązaniem jest przerzucenie się na akumulatory, które są w stanie zapewnić energetyczny zastrzyk na kilka – kilkanaście tygodni, a potem są gotowe do ponownego naładowania.

Odpowiedni rozmiar baterii

Gdy kupuje się baterie lub akumulatory do różnych urządzeń trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar. Informacje o typie ogniwa znajdzie się na obudowie urządzenia lub w instrukcji obsługi. Największą popularnością cieszą się baterie i akumulatory w rozmiarach:

– AA (R6) – o cylindrycznym kształcie, zwane popularnie paluszkami

– AAA (R03) – mniejsza wersja cylindrycznego ogniwa

– C (R14) oraz D (R20) – są stosowane głównie w radioodbiornikach

Akumulatory czy baterie

To podstawowe pytanie, które zadaje sobie użytkownik sprzętu elektronicznego. Co jakiś czas można z powodzeniem kupować jednorazowe baterie, jednak wtedy mamy większy problem z ich utylizacją. Baterii nie można mieszać z śmieciami komunalnymi. Trzeba je wrzucać do specjalnych pojemników lub utylizować w specjalnych punktach. Jednym z takich punktów jest sklep elektroniczny, który z reguły musi przyjąć zużyte baterie. Jednak nie zawsze jest czas, żeby zużytych baterii pozbyć się poprawnie. W takim wypadku środowisko cierpi. Kupując akumulatory eliminuje się ten problem. Odrobinę droższe akumulatory pozwalają w każdej chwili naładować wyczerpane ogniwa, a czas przydatności do użycia takiej baterii to kilka lat.

Akumulatory dają szersze pole do manewru w zasilaniu swoich sprzętów. Dzięki możliwości ponownego ładowania mając do dyspozycji dwa komplety nie trzeba się martwić, czy ulubiona zabawka dziecka nagle przestanie działać (powodując płacz) lub czy rozładowany gamingowy pad uniemożliwi prowadzenie dalszej interaktywnej rozgrywki.

Wybór między tradycyjnymi paluszkami, a akumulatorami to w dużej mierze kwestia preferencji. Szukających wysokowydajnych akumulatorów zapraszamy do Świata Baterii, gdzie znajdziecie rozwiązanie dla swoich energetycznych problemów.